SON YAPILAN GOOGLE ARAMALARI

01 Eylül 2021

Yazar : RayzApp

Temmuz ayında yapılan aramalar kullanıcıların, devam eden pandemiye rağmen gelecekle ilgili planlar yaptığını gösteriyor. Şirketlerin ofise dönmeye başladığı ve daha çok iş fırsatının ortaya çıktığı bu dönemde insanlar farklı kariyer seçeneklerini değerlendiriyor. "Job application" (iş başvurusu), "work life balance" (iş-hayat dengesi), "follow up email after interview" (mülakattan sonra takip e-postası) ve "how to write a resignation letter" (istifa mektubu yazma) gibi arama sorgularında ani bir artış olduğunu gördük.

"Passport application" (pasaport başvurusu), "visa requirements for" (vize şartları), "need passport" (pasaport gerekli mi) ve "for international travel" (uluslararası seyahat için) gibi aramalar arttığından, tüketicilerin pandemi sonrasındaki uluslararası seyahat şartları hakkında daha net bilgi almak istediği görülüyor.

Aynı zamanda "loans for students" (öğrenciler için krediler), "no fees" (işlem ücreti olmayan), "second hand stores" (ikinci el mağazaları) ve "buy now pay later apps" (şimdi al sonra öde uygulamaları) gibi aramalar insanların harcamaları konusunda dikkatli olmaya devam ettiklerini gösteriyor.

İnsanlar dünyayı olumlu şekilde değiştirmenin yollarını ararken "sustainability" (sürdürülebilirlik), "volunteer opportunities near" (yakınlardaki gönüllülük fırsatları), "charity shops" (hayır kurumu mağazaları) ve "environment" (çevre) aramalarının da arttığını görüyoruz.

En yeni arama analizlerinin listesini aşağıda bulabilirsiniz:

undefined

undefined

undefined

undefined

Kaynak: https://www.thinkwithgoogle.com/intl/tr-tr/icgoruler/tuketici-trendleri/pandemi-sonrasi-degisiklikler-seyahat/